Czy powinieneś brać prysznic codziennie?

Czy codzienne mycie jest szkodliwe dla skóry?

Codzienne dokładne oczyszczanie nie jest dobre dla skóry. Dlaczego? Skóra pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Jest ona pokryta hydrolipidową warstwą powierzchniową. Codzienne szorowanie skóry mydłem nie jest najlepszym pomysłem. Ponadto, prysznic lub kąpiel usunęłyby część warstwy hydrolipidowej skóry.
Jednak codzienne mycie nie jest samo w sobie złym nawykiem. Aby chronić warstwę hydrolipidową, wystarczy nawilżać skórę po każdym myciu. Radzi się stosować balsam nawilżający po każdym prysznicu, aby uzupełnić poziom natłuszczenia skóry, a także ograniczyć prysznice dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry, takie jak egzema.
Ponadto, częstotliwość kąpieli pod prysznicem zależy od kilku czynników: miejsca zamieszkania, częstotliwości uprawiania sportu i pory roku. W lecie ważniejsze jest pocenie się, a także pragnienie poczucia czystości.

Łączenie kąpieli pod prysznicem z myciem.

Jeśli codziennie mydlisz swoje intymne części ciała, pachy, twarz, stopy, dłonie i wszystkie fałdy ciała, to porzucenie codziennego prysznica i przyjęcie rytmu co drugi dzień nie jest mniej higieniczne.
Należy pamiętać, że tych obszarów nie należy myć tymi samymi produktami. Oczyść zewnętrzne części intymne (wargi sromowe większe i mniejsze, nie wykraczając poza srom) mydłem o neutralnym pH. Dlaczego? Ponieważ lekko kwaśne pH tego wrażliwego obszaru musi być utrzymane. Upewnij się, że nie myjesz jej częściej niż dwa razy dziennie, aby nie uszkodzić warstwy hydrolipidowej.
W celu usunięcia martwych komórek naskórka, bakterii i sebum, twarz powinna być oczyszczana codziennie po demakijażu. Stosuj produkty takie jak specjalny pasek do twarzy, żel oczyszczający, woda micelarna lub mleczko oczyszczające. Te dwa ostatnie należy przepłukać wodą mineralną lub tonikiem. Ręce i stopy można umyć mydłem.