Jak dobrać szminkę do typu urody?

Odpowiednio dobrany kolor ust jest dopełnieniem całego makijażu. Oprócz doboru szminki do całości makijażu kluczową kwestią jest także zharmonizowanie go z typem urody. Dobrze dobrana szminka podkreśli Twoją urodę. Szminka powiększająca usta wpłynie na podkreślenie walorów Twojej twarzy.

Dobrze dobrany kolor szminki do ust może sprawić, że nawet codzienny makijaż zyska pazura i stworzymy dzięki temu efekt WOW. Szminkę można wykorzystać jako główny akcent make upu, gdy mamy skórę muśniętą słońcem i rezygnujemy z nakładania na twarz podkładu czy pudru. Odpowiednio dopasowana szminka powiększająca usta, może stworzyć wyjściowy instant look, bez używania cieni czy eyelinera.

Szminka a typ urody

Wyróżniamy trzy typy karnacji: ciepły, zimny i neutralny. Skóra w ciepłej tonacji ma żółte i oliwkowe tony, ciemne oczy i włosy. Zimna tonacja to jasna skóra, która wpada w różowe tony, pokryta jest piegami. Najczęściej występują oczy niebieskie i blond włosy.  Jeśli masz problem z określeniem swojego typu urody, zerknij na nadgarstek. Zielony odcień żył świadczy, że jesteś typem ciepłym, a niebieski, że jesteś typem zimnym. Neutralna karnacja nie wpada ani w ciepłe, ani w zimne tony. Posiadaczkom neutralnego odcienia pasuje każdy kolor szminki. A jak to w przypadku ciepłych i zimnych tonów?

Panie, które mają ciepły typ urody, powinny stawiać na szminki w odcieniach brązu, brzoskwini czy koralu. Klasyczne odcienie nude czy czerwieni, również sprawdzą się rewelacyjnie w codziennym makijażu. Ciepła karnacja może śmiało eksperymentować z pomarańczowymi, zielonymi czy granatowymi szminkami. Śniadą karnację idealnie podkreślą brązy, burgund i ciemne odcienie malinowe.

Chłodne odcienie róży świetnie współgrają z zimnym typem urody. Fiolety, fuksja, nasycona wiśnia czy malina to bezpieczne kolory, na które warto postawić. Jeśli posiadaczki zimnej urody, decydują się na czerwień, powinny wybierać tą w zimnej tonacji. Przy rudych włosach, warto postawić na kontrastowe i wyraziste kolory. Tu sprawdzą się świetnie szminki w odcieniach malinowych, pomarańczowych czy koralowych.

Wybierając kolor szminki, lepiej nie sprawdzać je na wierzchu dłoni. Lepiej pomalować nią opuszek palca. Skóra w tym miejscu ma kolor podobny do koloru naszych warg – w ten sposób sprawdzisz jak realnie wybrany odcień pomadki harmonizuje z Twoją skórą. Sam dobór szminki to jedno, ale chcąc cieszyć się ponętnymi ustami, nie możemy zapominać o ich pielęgnacji. Używanie pomadek ochronnych jest bardzo ważne, podobnie jak wykonanie raz w tygodniu delikatnego peelingu.