Jak odsunąć skórki z paznokci?

Przed pomalowaniem paznokci koniecznie powinnaś zadbać o ich stan. Nie wolno ci kłaść lakieru na zniszczoną i poszarpaną płytkę, dlatego w pierwszej kolejności próbujesz ją wyrównać, przypiłowując końce i w razie potrzeby skracając je na odpowiednią długość. Nie zapominaj jednak o skórkach. Nachodząc na paznokcie, mogą zniszczyć nawet sumiennie wykonany manicure. Zanim więc przejdziesz do samego malowania, koniecznie się ich pozbądź – albo je wycinając, albo odsuwając.

Nie możesz jednak ruszyć skórek, dopóki ich nie rozmiękczysz. Jeżeli spróbowałabyś odsunąć bądź wyciąć nienamoczoną wcześniej skórę, prawdopodobnie zrobiłabyś sobie krzywdę i zakończyłabyś całą akcję z pokrwawionymi palcami, a być może nawet i zatrzaskiem, który wymaga kilkudniowego leczenia. Po co się tak męczyć? Przygotowanie paznokci rozpocznij od wymoczenia dłoni w ciepłej wodzie, do której możesz dodać odrobinę ulubionego płynu do kąpieli bądź żel pod prysznic i ulubiony olejek (ewentualnie oliwę z oliwek). Potrzymaj ręce w takiej miksturze przez przynajmniej dziesięć minut, a następnie osusz je delikatnie miękkim ręcznikiem bądź ręcznikiem papierowym i zajmij się skórkami. Tu do wyboru masz dwie opcje. Możesz wyciąć je specjalnymi obcążkami lub odsunąć kopytkiem albo drewnianym patyczkiem. Jeżeli twoje skórki nie są zbyt duże i niespecjalnie ci przeszkadzają, staraj się je na bieżąco odsuwać, odpychając je od płytki. Jeśli natomiast masz z nimi większy problem, najprawdopodobniej będziesz musiała je wyciąć. Bądź przy tym ostrożna. Rób to powoli i na spokojnie, aby się nigdzie nie zaciąć.

Perfekcyjny manicure bez żadnych problemów wykonasz w domowych warunkach, o ile tylko zainwestujesz w podstawowy sprzęt i nie pominiesz żadnego kroku. A te kroki przygotowawcze są równie ważne jak samo malowanie. Zanim kolor trafi na twoje paznokcie, musisz je więc dokładnie wypiłować, czasem też skrócić, no i oczywiście odsunąć nachodzące na nie skórki. Efekty na pewno cię zachwycą.