Jak przygotować cynamonowy peeling do ciała?

Jeśli będziesz regularnie peelingować swoje ciało, ono na pewno zacznie dużo lepiej wyglądać. Dogłębnie je oczyścisz, zapobiegając pojawianiu się stanów zapalnych wynikających głównie z wrastania włosków, do czego często dochodzi po depilacji skóry. Peeling do ciała przy okazji ujędrni też ciało i prawdopodobnie zmniejszy widoczność pomarańczowej skórki. Musisz tyko wykonywać go raz w tygodniu, aby to wszystko osiągnąć.

Kosmetyki złuszczające kupisz w każdej aptece, ale też bez żadnych trudności wykonasz je sama. Jeżeli postanowisz, że chcesz je stworzyć własnoręcznie, przede wszystkim postaw na pielęgnację cynamonową. Zrób swój własny peeling cynamonowy, który nie dość, że zapewni ci powyżej opisane efekty, to jeszcze do tego nada twojej skórze przyjemniejszego kolorytu. A jego przygotowanie jest naprawdę banalnie proste. W ciągu dosłownie kilku sekund, o ile dysponujesz wszystkimi niezbędnymi produktami, możesz wykonać doskonały peeling do ciała.

A potrzebujesz brązowego cukru (biały też będzie w porządku, choć lepiej użyć brązowego), jakościowej oliwy z oliwek oraz – oczywiście – cynamonu. Najpierw wsyp do miseczki lub dowolnego pojemniczka pół szklanki wybranego cukru. Dodaj do niego całe cztery łyżeczki sproszkowanego cynamonu i dwie duże łyżki wypełnione oliwą z oliwek. Wszystko postaraj się jak najdokładniej wymieszać. Gdy wszystkie składniki stworzą jednolitą masę, możesz wykonać swój peeling pod prysznicem, aby następnie od razu go spłukać i niczego nie brudzić. A jeśli przypadnie ci on do gustu, koniecznie sprawdź też inne kosmetyki cynamonowe.