Jak suszyć włosy kręcone?

Jakie kosmetyki do kręconych włosów warto wybierać? Czym je myć i czym odżywiać, aby pięknie się kręciły, ale jednocześnie nie puszyły i nie kołtuniły? Wbrew pozorom sam dobór preparatów pielęgnacyjnych nie jest aż tak trudny i większość kobiet potrafi sobie z nim poradzić. Więcej problemów przysparza samo przeprowadzanie poszczególnych zabiegów. Nawet mycie bywa ciężkie, gdy tuż po nim trzeba wysuszyć włosy. Jak bowiem to zrobić, aby pasma nie zaczęły się puszyć i nie utworzyły na głowie mało estetycznej szopy?

Jeżeli temperatura za oknem jest dość wysoka i słońce przygrzewa, włosów najlepiej w ogóle nie suszyć, tylko pozostawić je samym sobie. One spokojnie naturalnie sobie wtedy wyschną. Trzeba im w tym tylko nie przeszkadzać i nie zakładać w tym czasie żadnej czapki czy nawet materiałowej opaski. Jeżeli jednak temperatura jest już na tyle niska, iż nie pozwala na opuszczenie domu z mokrą głową, włosy trzeba oczywiście koniecznie wysuszyć. Przed wzięciem suszarki w dłoń warto na początku zastosować na nich specjalne kosmetyki do włosów kręconych, chroniące pasma przed działaniem wysokiej temperatury. Suszarkę należy też ustawić na jonizację. Nawiew powinien być zimny lub chłodny. Jeżeli włosy są bardzo długie, warto też zastosować specjalny dyfuzor, który pozwoli je znacznie szybciej wysuszyć.

Na sam koniec, gdy już zabieg zostanie praktycznie zakończony, warto pochylić głowę w dół i w takiej pozycji wysuszyć włosy już do końca. Dzięki zastosowaniu tego triku fryzura nabierze wyraźnej objętości. Zacznie wyglądać dużo lepiej i nie straci swojej formy w ciągu dnia.