Jaka fryzura dla włosów kręconych?

Włosy kręcone są zwykle włosami problematycznymi i trudnymi do ogrania. Jeżeli przez całe swoje życie nosisz na głowie piękne fale, na pewno wiesz, o czym tu właściwie mówimy. Możesz kupować najlepsze i najdroższe kosmetyki do kręconych włosów, ale nic z nimi nie zdziałasz, dopóki nie zadbasz o swoją fryzurę. W przypadku skrętu jest to absolutna podstawa. Bo nie każda fryzura pasuje do włosów kręconych i musisz zdawać sobie z tego sprawę.

Jeżeli twoje włosy z natury są kręcone lub przynajmniej pofalowane, nie powinnaś na siłę tego zmieniać. A tak kobiety często postępują. Te, które rodzą się z przepięknym skrętem, zwykle usiłują się go pozbyć i maltretują pasma prostownicami oraz innymi urządzeniami tego rodzaju. Być może nawet specjalnie ścięłaś swoje włosy na krótki i je wyrównałaś, byle tylko zminimalizować ich skręt. A co ci to dało? Taka fryzura na naturalnie falowanych włosach wygląda fatalnie, bo nie dość, że nie jest w stanie do końca ich wyprostować, to zaburza ich pierwotny kształt. Najlepiej zrobisz, gdy pogodzisz się ze swoim skrętem. Polub się z nim i dostrzeż jego piękno, a następnie zacznij go jeszcze bardziej podkreślać. Pójdź do dobrego fryzjera, który zetnie twoje włosy tak, abyś mogła w prosty sposób podbijać ich skręt. Jeśli stworzysz sobie dobrą fryzurę, zawsze będziesz wyglądać w niej świetnie.

Twój fryzjer najprawdopodobniej doradzi ci również, po jakie kosmetyki do włosów kręconych powinnaś sięgnąć, aby jeszcze lepiej o nie zadbać. Koniecznie weź sobie jego rady do serca. Kto jak kto, ale akurat fryzjer powinien doskonale znać się na każdym typie włosa.