Porady dotyczące leczenia guzków pod skórą

Guzek to obrzęk pod skórą, który jest na ogół nieszkodliwy, ale jeśli stanie się zbyt duży, może prowadzić do powstania raka. Należy natychmiast leczyć guzki pod skórą.

Istnieje kilka powodów, które sprawiają, że myślimy, że grudki są niebezpieczne, ale tak nie jest.

Guzki są zwykle spowodowane gromadzeniem się płynów. Są one na ogół nieszkodliwe, ale jeśli masz grudki, które są duże w rozmiarze, to trzeba je natychmiast leczyć.

Guzki mogą być łagodne lub złośliwe. Guzek, który szybko rośnie i powoduje ból, musi być leczony, ponieważ może prowadzić do wzrostu nowotworowego. Guzek powinien być usunięty przez lekarza, jeśli jest bolesny.

Oto kilka wskazówek dotyczących leczenia guzków pod skórą.

Uzyskaj skierowanie od lekarza

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to skonsultować się z lekarzem, ponieważ grudki są niebezpieczne tylko wtedy, gdy się powiększają.

Jeśli masz guzek, który nie powiększa się, to możesz spróbować zmniejszyć jego rozmiar, nakładając na niego krem lub maść. Jeśli jest większy niż 1 cm, należy go usunąć.

Jeśli jesteś w ciąży i masz guzek, który się nie powiększa to możesz zastosować krem na ciążę, ale jeśli się powiększa to powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Usunięcie guzka

Jeśli guzek nie powiększa się, możesz użyć noża, aby go wyciąć. Ale jeśli jest coraz większy, to można użyć igły, aby usunąć guzek.

Możesz również użyć pęsety, aby go wyciągnąć, ale nie wyciągaj go na siłę, ponieważ może to doprowadzić do krwawienia.

Usunięcie guzka

Jeśli masz duży guzek, możesz użyć lasera do jego usunięcia. Można go również usunąć za pomocą małej igły. Ale powinieneś być ostrożny podczas usuwania guzka, ponieważ jest to niebezpieczne.

Wnioski:

Były to niektóre wskazówki dotyczące leczenia grudek pod skórą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zawsze możesz skonsultować się z lekarzem.