Rodzaje zabiegów oczyszczających twarz

Każda kobieta marzy o świeżej, gładkiej i promiennej cerze. Dlatego też stara się odpowiednio dbać o skórę twarzy, by cieszyć się promiennym wyglądem. Wiele kobiet udaje się do salonów kosmetycznych, by tam wykonać profesjonalne oczyszczenie twarzy cena którego uzależniona jest od rodzaju zabiegu.

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest ważna, aby cieszyć się z pięknej cery. Usunięcie nadmiaru sebum, różnego rodzaju zanieczyszczeń i zaskórników pozwoli uzyskać efekt skóry bez niedoskonałości. W ofercie gabinetów kosmetycznych dostępne są zabiegi, które oczyszczają twarz. Sa one dostosowane do wymagań skóry każdej kobiety. Nawet panie z wrażliwą skórą, znajdą zabiegi dla siebie. Musimy zdawać sobie sprawę, że decydując się na oczyszczenie twarzy cena zabiegów zależą od rodzaju zabiegu, a także od częstotliwości ich wykonywania.

Popularne zabiegi oczyszczające

Oczyszczenia twarzy można dokonać manualnie. Nie potrzeba tu specjalistycznego sprzętu, ale ważne jest doświadczenie. Przede wszystkim ważny jest demakijaż i zmycie wszelkich pozostałości po kosmetykach. Następnie skóra jest poddawana peelingowi, który ściera zrogowaciały naskórek.  W dalszej kolejności cera traktowana jest odpowiednim preparatem, który wespół ze strumieniem pary z wapozonu zmiękcza ją, rozszerza pory i przygotowuje do dogłębnego oczyszczania.Następnie kosmetyczka usuwa zaskórniki i zanieczyszczenia. Na koniec aplikowana jest maseczka łagodząca.

Bardzo popularnym zabiegiem oczyszczania twarzy jest mikrodembrazja. Polega na stopniowym złuszczaniu zrogowaciałego naskórka poprzez działanie strumienia kryształków korundu pod dużym ciśnieniem (mikrodermabrazja korundowa). Mikrodermabrazja to dobra alternatywa dla peelingu. Jest to również zabieg odmładzający i pozbawiający znamion czy przebarwień.

Równie popularną metodą oczyszczania twarzy jest peeling kawitacyjny. Polega on na użyciu ultradźwięków, które usuwają martwy naskórek. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny. Z powodzeniem mogą go stosować panie o skórze wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień.

Prawdziwym hitem wśród zabiegów oczyszczających jest peeling chemiczny. Zabieg polega na indywidualnym dobraniu kwasów, które współdziałając ze sobą oczyszczają cerę i rozjaśniają przebarwienia. Dzięki peelingowi chemicznemu przywrócona zostaje także równowaga w wytwarzaniu sebum. Do najczęściej stosowanych kwasów zalicza się kwasy AHA (glikolowy, jabłkowy, cytrynowy, migdałowy, mlekowy), które są polecane do cery suchej i mieszanej oraz kwasy BHA (np. kwas salicylowy), polecane do skóry problematycznej, tłustej.