Ściągamy hybrydę w domowym zaciszu. Krok po kroku.

Manicure hybrydowy to obecnie jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Na dłoniach prezentuje się niezwykle elegancko, a jego zadziwiająca trwałość powoduje, że ma on wiele fanek. Każda z nich co jakiś czas musi zmierzyć się z jego usunięciem. Nie jest to nic trudnego i śmiało możemy zrobić to samemu w domu. Musimy wykonać to w sposób jak najmniej inwazyjny dla naszych paznokci ponieważ od tego będzie zależała ich kondycja. Nie jedna z nas, chcąc przyśpieszyć sobie zdejmowanie lakieru zrywała hybrydę całymi płatami co kończyło się zniszczoną i osłabioną płytką paznokcia. Nie, nie… Tak nie robimy.
Przygotuj:
∙ preparat do usuwania hybrydy (z acetonem),
∙ specjalne folie aluminiowe do ściągania lakieru hybrydowego (opcjonalnie folia aluminiowa pocięta na kawałki około 10 x 9 cm i waciki kosmetyczne służące nam do demakijażu),
∙ kopytko kosmetyczne lub drewniany patyczek do skórek,
∙ drobnoziarnisty pilniczek do paznokci,
∙ oliwkę do skórek,
∙ kawę lub herbatę w ulubionym kubku 🙂
Zaczynamy:

  1. Używając pilniczka delikatnie spiłuj wierzchnią warstwę stylizacji (top).
  2. Obficie zwilż wacik acetonem, a następnie dokładnie przyłóż go do paznokcia. Całość zawiń szczelnie folią aluminiową. Czynność powtarzaj do momentu zawinięcia wszystkich paznokci.
    Z tak pozawijanymi palcami musisz spędzić około 15 minut, masz więc chwilkę na wcześniej przygotowany napój.
  3. Gdy hybryda odpowiednio rozmięknie bez najmniejszego problemu usuniesz ją bardzo delikatnie podważając kopytkiem lub drewnianym patyczkiem.
    Jeżeli hybryda nie będzie odchodziła od płytki należy ponownie zawinąć palce na około 5 minut.
  4. Po zdjęciu stylizacji nałóż oliwkę na skórki, aby je nawilżyć i odżywić.
    Gotowe. Czas pomyśleć o nowej stylizacji paznokci…