Cztery fazy diety Dukana

Dieta Dukana absolutnie nie jest prosta, ale nikt nie mówił, że walka z nadwagą będzie łatwa i przyjemna. Prędzej czy później musisz jednak rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami, a im szybciej to zrobisz, tym lepiej dla twojego zdrowia i życia. Zacznij już teraz. Zapoznaj się z poszczególnymi fazami diety i ich konkretnymi zasadami. Dieta Dukana została podzielona na cztery oddzielne etapy. Każdy z nich musisz ukończyć, jeśli chcesz raz na zawsze pożegnać swoją nadwagę.

Faza pierwsza to tak zwana faza uderzeniowa, nazywana też fazą ataku. To ona jest najważniejsza. Ma za zadanie zapewnić natychmiastową utratę wagi. W trakcie tej fazy będziesz chudnąć zdecydowanie najszybciej, co na pewno da ci solidnego kopa do dalszego działania. Etap pierwszy może trwać od kilku dni do maksymalnie dziesięciu. Sam musisz ustalić, ile czasu chcesz na niego poświęcić. Jeżeli twoja nadwaga jest spora i graniczy z otyłością, daj sobie całe dziesięć dni na fazę ataku.

Po tych dziesięciu dniach przejdziesz do fazy naprzemiennej. Jest ona najdłuższa, gdyż stosuje się ją aż do dnia, w którym osiągnie się założoną wcześniej masę ciała. Dieta Dukana na tym etapie polega na naprzemiennym stosowaniu dwóch typów żywienia. Pierwszy z nich polega na jedzeniu samych produktów białkowych, a drugi na łączeniu ich z warzywami. Przeplatasz ze sobą te dwa schematy żywienia, aż osiągniesz wagę idealną. Może się to stać po tygodniu, a może i po kilku miesiącach.

W diecie Dukana to ostatnie dwie fazy są jednak najważniejsze. Trzecia z nich polega na utrwaleniu efektów i podobnie jak pierwsza trwa na ogół całe dziesięć dni. Ostatnia faza nazywana jest stabilizacją i służy do utrwalenia dobrych nawyków żywieniowych. Musisz oczywiście przejść przez wszystkie etapy diety, jeśli zależy ci na dobrych efektach.