Naturalne sposoby na popękane pięty

Z popękanymi i przesuszonymi piętami można walczyć na wiele sposobów. Na pewno trzeba to jednak robić, ponieważ ten akurat problem sam nie zniknie. Należy więc zastosować odpowiednie działania lecznicze, uwzględniając w nich dobrą dietę, nawilżenie skóry od środka oraz samą pielęgnację. W przypadku pielęgnacji warto natomiast wypróbować popękane pięty domowe sposoby. Jest ich dosłownie całe mnóstwo.

Doskonałą regenerację zapewni stopom specjalistyczna maska stworzona z naturalnego miodu oraz masła shea. Oba te składniki mają cudowne właściwości. Miód to rewelacyjny środek dla popękanej skóry. Już lata temu używano go do kąpieli. Wystarczy wlać niewielką jego ilość do ciepłej wody i następnie pomoczyć w niej stopy, aby błyskawicznie je nawilżyć, a sobie przynieść ulgę. Miód zadziała jeszcze lepiej, gdy zostanie połączony z równie regenerującym masłem shea. Te dwa produkty wystarczy ze sobą wymieszać, a następnie wsmarować sporą ilość papki w suche stopy i założyć ciepłe skarpetki z bawełny. Taki kompres najlepiej potrzymać na skórze przez całą noc. Dzięki temu będzie mieć on więcej czasu na to, by wyraźnie zadziałać na pękające pięty.

W artykułach, w których występują popękane pięty domowe sposoby, często wspomina się także o zbawiennym działaniu siemienia lnianego. A trzeba przyznać, że ma ono rewelacyjny wpływ na skórę. Siemię lniane nie jest wyłącznie produktem spożywczym bogatym w błonnik. To też idealny naturalny preparat, który doskonale dba o włosy, paznokcie oraz skórę. Aby z jego pomocą zmiękczyć i nawilżyć pięty, wystarczy przygotować sobie lnianą kąpiel. Kilka łyżek siemienia lnianego należy wsypać do dużej miski i zalać wrzątkiem. Gdy woda zmieni swoją konsystencję, można umieścić w niej stopy i przytrzymać je przez przynajmniej kilka minut. Od razu po takiej kąpieli można złuszczyć naskórek przy pomocy tarki. Ta metoda po prostu nie ma sobie równych.