Popularne zabiegi nawilżające

Skóra nawilżona, to skóra napięte, jędrna i sprężysta. Pozbawiona oznak zmęczenia, szarości i zmarszczek. Nawilżenie skóry to jeden z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Nawilżanie skóry jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym i polega przede wszystkim na zapobieganiu utraty wody przez skórę.

Zabiegi nawilżające mają za zadanie wzmocnienie naturalnej bariery skóry. Ich zadaniem jest ochrona warstwy rogowej naskórka i płaszcza hydrolipidowego na powierzchni skóry. W konsekwencji zwiększa się zdolność warstwy rogowej do wiązania wody i hamują jej utratę.Dzięki temu skóra jest nawilżona, jaśniejsza i bardziej promienna. Skóra sucha szybciej się starzeje i szybciej ulega różnym podrażnieniom.

Popularne zabiegi nawilżające

Większość pań stara się zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry w domowym zaciszu. Jednak nie zawsze krem czy maseczka nawilżająca mogą zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie. Dlatego też ważne jest, aby wykonywać zabiegi nawilżające w regularnych odcinkach czasowych. Dzięki nim skóra szybciej się regeneruje, ma wzmocniony system ochronny, odzyskuje dawny blask, jest bardziej napięta i elastyczna, miękka i gładka oraz wolniej się starzeje.

Nawilżanie twarzy w gabinecie kosmetycznym, ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Wpływa na wygląd cery i wszelkie procesy, które w niej zachodzą. Dodatkowo nawilżanie pobudza produkcję kolagenu, a to sprawia, że skóra później się starzeje. To jeden z powodów, dla których kobiety decydują się na zabiegi nawilżające. Jednym z zabiegów, z których często korzystają kobiety, ale również i mężczyźni jest sonoforeza. Jest to nawilżenie skóry, poprzez wtłoczenie za pomocą ultradźwięków substancji aktywnych, które działają silnie nawilżająca na najgłębsze płaty skóry.

W salonach kosmetycznych dostępne są zabiegi przeznaczone stricte do skóry suchej, alipidowej i zwiotczałej. Podczas zabiegu wykorzystywane są komponenty roślinne, takie jak: ceramidy, olej z jojoby i makadamii. Wykorzystuje się także kolagen, elastyczę i witaminy. Zadaniem tych wszystkich składników jest nawilżenie skóry i przywrócenie jej funkcji ochronnych. Dzięki temu zabiegowi balans hydro-lipidowy zostaje utrzymany.

Panie mogą także skorzystać z zabiegu intensywnie nawilżającego, który pozwala na przywrócenie prawidłowego stopnia nawilżenia górnych warstw naskórka. Dzięki temu zabiegowi skóra na nowo staje się miękka i elastyczna. Poprawia się także komfort, gdyż skóra nie jest ściągnięta i popękana. Regularne zabiegi prowadzące do nawilżenia skóry są ważne, jeśli chcemy cieszyć się promienną cerą.