Wady depilacji pastą cukrową.

Depilacja pastą cukrową to jedna z najstarszych metod depilacji. Obecnie depilacja, w szczególności depilacja miejsc intymnych staje się coraz bardziej popularna tak samo wśród kobiet jak i wśród mężczyzn.

Pasta cukrowa to środek naturalny, bo do jego produkcji szczególnie w warunkach domowych wystarczy nam już łyżka stołowa cukru.
Tego rodzaju depilacja posiada wiele zalet, jest jedną z metod naturalnych, którą możemy z powodzeniem wykonać w domu, oszczędzając w ten sposób nasze pieniądze.
Niestety jak każda inna metoda posiada ona również sporo wad, o których warto wspomnieć zanim zdecydujemy się na taki zabieg w domu.
Pierwszą z głównych wad jest problem z przygotowaniem samej pasty cukrowej. Aby była ona dobrze wyrobiona, trzeba znać odpowiednie proporcje i mieć dobry przepis. Nie każdemu udaje się ją stworzyć samodzielnie w domu.

Depilacja takich miejsc jak łydki czy przedramiona właśnie za pomocą pasty cukrowej staje się problematyczne niż w przypadku innych części ciała, choćby ze względu na fakt, iż może być to w tym przypadku bolesne i zajmować bardzo dużo czasu.
Pasta cukrowa może niekorzystnie wpłynąć na nasz kolor skóry. Do jej wytworzenia potrzebujemy sporej ilości soku z cytryny, a ten może zrobić nam na skórze niepotrzebne odbarwienia lub plamy. Samo nakładanie na skórę pasty cukrowej, szczególnie w przypadku kiedy korzystamy z tak zwanej metody na gorąco i rozpuszczamy cukier może być niebezpieczne, gdyż łatwo możemy się poparzyć.

Dlatego też warto zastanowić się, jeżeli mamy to robić pierwszy raz sami w domu, lepiej udać się do salonu kosmetycznego i pod okiem doświadczonej kosmetyczki zobaczyć dokładnie na czym taki zabieg polega.